Urzadzenie diagnostyczne bosch kts 540

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego wykonanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, które potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształcie.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i zauważanie go na indywidualnym ekranie, a także pisanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy również do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.